Skip to content

Dla wielu osób podstawowym kryterium, na jakie zwracają uwagę ubiegając się o pożyczki online na raty jest wysokość kwoty, jaką firma pozabankowa jest im w stanie zaproponować. Decydując się na takie zobowiązanie finansowe chcemy, aby pokryło ono wszystkie nasze potrzeby, praktycznie od zaraz. Niestety, ale takie podejście jest błędne i bardzo ryzykowane. Powinniśmy wziąć pod uwagę o wiele więcej czynników, jeżeli chcemy zaciągnąć dobrej jakości produkt finansowy, który nam pomoże, a nie wygeneruje dodatkowe problemy finansowe. Powinniśmy pamiętać, że pożyczki online na raty to poważne produkty finansowe, które wiążą się z koniecznością spłaty. Jeżeli produkt zostanie dobrany w odpowiedni sposób, można będzie cieszyć się z tego, że nie będziemy mieli żadnych problemów z jego spłatą. Dlatego na spokojnie powinniśmy przejrzeć kilka ofert, porównać je i zdecydować się na taką opcję, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna. Takie podejście jest najbardziej racjonalne i przede wszystkim bezpieczne.

Ile pieniędzy możemy otrzymać z pożyczki przez Internet?

Ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy dane pożyczki online na raty nas zainteresują, są kwoty, jakie jesteśmy w stanie z nich uzyskać. Ile jest firm pozabankowych, tyle jest ofert. Każda firma ustala inny próg minimalny i maksymalny pożyczki online na raty. W jednej firmie możemy zaciągnąć zobowiązanie od 500 zł do 4000 zł. Inne te progi mają wyższe bądź niższe. Możemy także znaleźć pożyczki online na raty, które udzielane są na naprawdę wysokie kwoty, sięgające nawet 25 tysięcy złotych. Jest to już konkretna gotówka, z której możemy zrobić duży pożytek. To od naszych potrzeb zależy, na jakie pożyczki online na raty zdecydujemy się.

Termin spłaty pożyczki

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie finansowe musimy pamiętać o tym, że wymagane jest jego spłacenie w ustalonym terminie. Lepiej nie przekraczać terminu spłaty w przypadku pożyczek pozabankowych, ponieważ wiąże się to z wysokimi odsetkami. Niektóre pożyczki online na raty powiększane są o koszty dodatkowe związane z obsługą, jaką udziela nam firma pozabankowa. Musimy z tymi kosztami dodatkowymi zapoznać się, zanim zaciągniemy zobowiązanie. Dzięki temu, że zwrócimy na to uwagę wcześniej, nie zaskoczą nas żadne koszty dodatkowe. Możemy znaleźć także oferty pożyczki online na raty, które są całkowicie darmowe. Oznacza to, że musimy firmie pożyczkowej oddać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, co jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie możemy trafić.

Jeżeli chodzi o termin spłaty pożyczki online na raty, to zwykle jest on wydłużony, ze względu na rozłożenie rat. Możemy liczyć na spłatę przez kilka miesięcy, a nawet lat. Wszystko zależy od tego, jak wysokie zobowiązanie finansowe postanowiliśmy zaciągnąć. Im wyższe, tym dłuższy okres spłaty możemy ustalić. Warto wysokość rat dostosować do swoich możliwości finansowych. Dzięki temu nie będziemy mieli żadnych problemów ze spłaceniem takiego zobowiązania. Wszystko pójdzie zgodnie z planem i po naszej myśli.